conti_at545532gen3
CONTI AT545532GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 455 x 32 mm red
79.56 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 9.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 455
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 32 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 455 mm
  • Number of teeth: 91
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817103572
  • Supplier number: CONTI AT545532GEN3
Length
455
Pitch
5 mm
Width
32 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
455 mm