conti_at586016gen3
CONTI AT586016GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 860 x 16 mm red
65.96 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 18.
  • Length: 860
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 860 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817102780
  • Supplier number: CONTI AT586016GEN3
Pitch
5 mm
Width
16 mm
Nominal length
860 mm