conti_ctd141302125scc
conti_ctd141302125scc_2
conti_ctd141302125scc
conti_ctd141302125scc_2
CONTI CTD 14M 1302 125 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD141302125SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1302
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 125 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 1302 mm
  • Number of teeth: 93
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817318181
  • Supplier number: CONTI CTD141302125SCC
Length
1302
Pitch
14 mm
Width
125 mm
Nominal length
1302 mm