conti_ctd14175037scc
conti_ctd14175037scc_2
conti_ctd14175037scc
conti_ctd14175037scc_2
CONTI CTD 14M 1750 37 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD14175037SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1750
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 37 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 1750 mm
  • Number of teeth: 125
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817283465
  • Supplier number: CONTI CTD14175037SCC
Length
1750
Pitch
14 mm
Width
37 mm
Nominal length
1750 mm