conti_ctd142520125scc
conti_ctd142520125scc_2
conti_ctd142520125scc
conti_ctd142520125scc_2
CONTI CTD 14M 2520 125 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD142520125SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2520
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 125 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 2520 mm
  • Number of teeth: 180
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817284035
  • Supplier number: CONTI CTD142520125SCC
Length
2520
Pitch
14 mm
Width
125 mm
Nominal length
2520 mm