conti_ctd14252068scc
conti_ctd14252068scc_2
conti_ctd14252068scc
conti_ctd14252068scc_2
CONTI CTD 14M 2520 68 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD14252068SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2520
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 68 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 2520 mm
  • Number of teeth: 180
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817282185
  • Supplier number: CONTI CTD14252068SCC
Length
2520
Pitch
14 mm
Width
68 mm
Nominal length
2520 mm