conti_ctd143136125scc
conti_ctd143136125scc_2
conti_ctd143136125scc
conti_ctd143136125scc_2
CONTI CTD 14M 3136 125 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD143136125SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 3136
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 125 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 3136 mm
  • Number of teeth: 224
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817284233
  • Supplier number: CONTI CTD143136125SCC
Length
3136
Pitch
14 mm
Width
125 mm
Nominal length
3136 mm