conti_ctd14392090scc
conti_ctd14392090scc_2
conti_ctd14392090scc
conti_ctd14392090scc_2
CONTI CTD 14M 3920 90 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD14392090SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 3920
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 90 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 3920 mm
  • Number of teeth: 280
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817284318
  • Supplier number: CONTI CTD14392090SCC
Length
3920
Pitch
14 mm
Width
90 mm
Nominal length
3920 mm