conti_ctd1499420scc
conti_ctd1499420scc_2
conti_ctd1499420scc
conti_ctd1499420scc_2
CONTI CTD 14M 994 20 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD1499420SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 994
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 994 mm
  • Number of teeth: 71
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817282826
  • Supplier number: CONTI CTD1499420SCC
Length
994
Pitch
14 mm
Width
20 mm
Nominal length
994 mm