conti_ctd1499468scc
conti_ctd1499468scc_2
conti_ctd1499468scc
conti_ctd1499468scc_2
CONTI CTD 14M 994 68 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD1499468SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
  • Length: 994
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 68 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 994 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817282864
  • Supplier number: CONTI CTD1499468SCC
Pitch
14 mm
Width
68 mm
Nominal length
994 mm