conti_ctd892036scc
conti_ctd892036scc_2
conti_ctd892036scc
conti_ctd892036scc_2
CONTI CTD 8M 920 36 C10/11 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD892036SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 920
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 36 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 920 mm
  • Number of teeth: 115
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817285933
  • Supplier number: CONTI CTD892036SCC
Length
920
Pitch
8 mm
Width
36 mm
Nominal length
920 mm