conti_dhtd5105025cxp
conti_dhtd5105025cxp_2
conti_dhtd5105025cxp
conti_dhtd5105025cxp_2
CONTI DHTD 1050 D5M 25 CXP Conti Synchrotwin CXP timing belt - DHTD5105025CXP
Product description:
  • Heavy-duty double-sided timing belts for high speeds
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Electrically conductive to ISO 9563
Key features according to our expert
  • Length: 1050
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN CXP
  • Nominal length: 1050 mm
  • Number of teeth: 210
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD5105025CXP
Length
1050
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN CXP
Nominal length
1050 mm