conti_dhtd8128085
conti_dhtd8128085_2
conti_dhtd8128085
conti_dhtd8128085_2
CONTI DHTD 1280 D8M 85 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD8128085
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1280
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 1280 mm
  • Number of teeth: 160
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD8128085
Length
1280
Pitch
8 mm
Width
85 mm
Nominal length
1280 mm