conti_dhtd8136050
conti_dhtd8136050_2
conti_dhtd8136050
conti_dhtd8136050_2
CONTI DHTD 1360 D8M 50 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD8136050
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1360
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 1360 mm
  • Number of teeth: 170
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD8136050
Length
1360
Pitch
8 mm
Width
50 mm
Nominal length
1360 mm