conti_dhtd14140040
conti_dhtd14140040_2
conti_dhtd14140040
conti_dhtd14140040_2
CONTI DHTD 1400 D14M 40 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD14140040
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1400
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 40 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 1400 mm
  • Number of teeth: 100
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD14140040
Length
1400
Pitch
14 mm
Width
40 mm
Nominal length
1400 mm