conti_dhtd141610170
conti_dhtd141610170_2
conti_dhtd141610170
conti_dhtd141610170_2
CONTI DHTD 1610 D14M 170 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD141610170
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1610
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 170 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 1610 mm
  • Number of teeth: 115
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD141610170
Length
1610
Pitch
14 mm
Width
170 mm
Nominal length
1610 mm