conti_dhtd14177885cxp
conti_dhtd14177885cxp_2
conti_dhtd14177885cxp
conti_dhtd14177885cxp_2
CONTI DHTD 1778 D14M 85 CXP Conti Synchrotwin CXP timing belt - DHTD14177885CXP
Product description:
  • Heavy-duty double-sided timing belts for high speeds
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Electrically conductive to ISO 9563
Key features according to our expert
  • Length: 1778
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN CXP
  • Nominal length: 1778 mm
  • Number of teeth: 127
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD14177885CXP
Length
1778
Pitch
14 mm
Width
85 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN CXP
Nominal length
1778 mm