conti_dhtd142310115
conti_dhtd142310115_2
conti_dhtd142310115
conti_dhtd142310115_2
CONTI DHTD 2310 D14M 115 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD142310115
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2310
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 115 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 2310 mm
  • Number of teeth: 165
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD142310115
Length
2310
Pitch
14 mm
Width
115 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
2310 mm