conti_dhtd8260030
conti_dhtd8260030_2
conti_dhtd8260030
conti_dhtd8260030_2
CONTI DHTD 2600 D8M 30 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD8260030
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2600
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 30 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 2600 mm
  • Number of teeth: 325
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD8260030
Length
2600
Pitch
8 mm
Width
30 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
2600 mm