conti_dhtd8260050
conti_dhtd8260050_2
conti_dhtd8260050
conti_dhtd8260050_2
CONTI DHTD 2600 D8M 50 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD8260050
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2600
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 2600 mm
  • Number of teeth: 325
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD8260050
Length
2600
Pitch
8 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
2600 mm