conti_dhtd556515
conti_dhtd556515_2
conti_dhtd556515
conti_dhtd556515_2
CONTI DHTD 565 D5M 15 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD556515
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 565
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 565 mm
  • Number of teeth: 113
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD556515
Length
565
Pitch
5 mm
Width
15 mm
Nominal length
565 mm