conti_dhtd583515
conti_dhtd583515_2
conti_dhtd583515
conti_dhtd583515_2
CONTI DHTD 835 D5M 15 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD583515
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 835
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 835 mm
  • Number of teeth: 167
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD583515
Length
835
Pitch
5 mm
Width
15 mm
Nominal length
835 mm