conti_dhtd888050
conti_dhtd888050_2
conti_dhtd888050
conti_dhtd888050_2
CONTI DHTD 880 D8M 50 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD888050
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 880
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 880 mm
  • Number of teeth: 110
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD888050
Length
880
Pitch
8 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
880 mm