conti_dhtd58909
conti_dhtd58909_2
conti_dhtd58909
conti_dhtd58909_2
CONTI DHTD 890 D5M 9 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD58909
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 890
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 890 mm
  • Number of teeth: 178
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD58909
Length
890
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Nominal length
890 mm