conti_dhtd892050
conti_dhtd892050_2
conti_dhtd892050
conti_dhtd892050_2
CONTI DHTD 920 D8M 50 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD892050
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 920
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 920 mm
  • Number of teeth: 115
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD892050
Length
920
Pitch
8 mm
Width
50 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
920 mm