conti_dstd8100085
conti_dstd8100085_2
conti_dstd8100085
conti_dstd8100085_2
CONTI DSTD 1000 DS8M 85 Conti Synchrotwin timing belt - DSTD8100085
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1000
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 1000 mm
  • Number of teeth: 125
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DSTD8100085
Length
1000
Pitch
8 mm
Width
85 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
1000 mm