conti_gtr8179221
conti_gtr8179221_2
conti_gtr8179221
conti_gtr8179221_2
CONTI GTR 1792 8M 21 Conti Falcon PD timing belt - GTR8179221
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1792
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 21 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 1792 mm
  • Number of teeth: 224
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817000581
  • Supplier number: CONTI GTR8179221
Length
1792
Pitch
8 mm
Width
21 mm
Nominal length
1792 mm