conti_gtr14210068
conti_gtr14210068_2
conti_gtr14210068
conti_gtr14210068_2
CONTI GTR 2100 14M 68 Conti Falcon PD timing belt - GTR14210068
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 2100
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 68 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 2100 mm
  • Number of teeth: 150
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817583435
  • Supplier number: CONTI GTR14210068
Length
2100
Pitch
14 mm
Width
68 mm
Nominal length
2100 mm