conti_gtr14663668
conti_gtr14663668_2
conti_gtr14663668
conti_gtr14663668_2
CONTI GTR 6636 14M 68 Conti Falcon PD timing belt - GTR14663668
8,399.51 tax incl.
On order: delivered from 09/06/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 5.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 09/06/2026
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 6636
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 68 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 6636 mm
  • Number of teeth: 474
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817002295
  • Supplier number: CONTI GTR14663668
Length
6636
Pitch
14 mm
Width
68 mm
Nominal length
6636 mm