conti_htd312456
conti_htd312456_2
conti_htd312456
conti_htd312456_2
CONTI HTD 1245 3M 6 Conti Synchrobelt timing belt - HTD312456
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1245
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 6 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 1245 mm
  • Number of teeth: 415
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD312456
Length
1245
Pitch
3 mm
Width
6 mm
Nominal length
1245 mm