conti_htd514209
conti_htd514209_2
conti_htd514209
conti_htd514209_2
CONTI HTD 1420 5M 9 Conti Synchrobelt timing belt - HTD514209
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1420
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 1420 mm
  • Number of teeth: 284
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD514209
Length
1420
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
1420 mm