conti_htd31446
conti_htd31446_2
conti_htd31446
conti_htd31446_2
CONTI HTD 144 3M 6 Conti Synchrobelt timing belt - HTD31446
8.17 tax incl.
On order: delivered from 09/06/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 126.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 09/06/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 144
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 6 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 144 mm
  • Number of teeth: 48
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858892302
  • Supplier number: CONTI HTD31446
Length
144
Pitch
3 mm
Width
6 mm
Nominal length
144 mm