conti_htd3150015
conti_htd3150015_2
conti_htd3150015
conti_htd3150015_2
CONTI HTD 1500 3M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD3150015
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1500
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 1500 mm
  • Number of teeth: 500
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD3150015
Length
1500
Pitch
3 mm
Width
15 mm
Nominal length
1500 mm