conti_htd318615
conti_htd318615_2
conti_htd318615
conti_htd318615_2
CONTI HTD 186 3M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD318615
17.12 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 32.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 186
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 186 mm
  • Number of teeth: 62
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD318615
Length
186
Pitch
3 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
186 mm