conti_htd526525
conti_htd526525_2
conti_htd526525
conti_htd526525_2
CONTI HTD 265 5M 25 Conti Synchrobelt timing belt - HTD526525
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 265
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 265 mm
  • Number of teeth: 53
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD526525
Length
265
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
265 mm