conti_htd32859
conti_htd32859_2
conti_htd32859
conti_htd32859_2
CONTI HTD 285 3M 9 Conti Synchrobelt timing belt - HTD32859
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 285
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 285 mm
  • Number of teeth: 95
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858010447
  • Supplier number: CONTI HTD32859
Length
285
Pitch
3 mm
Width
9 mm
Nominal length
285 mm