conti_htd331215
conti_htd331215_2
conti_htd331215
conti_htd331215_2
CONTI HTD 312 3M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD331215
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 312
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 312 mm
  • Number of teeth: 104
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858011369
  • Supplier number: CONTI HTD331215
Length
312
Pitch
3 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
312 mm