conti_htd33579
conti_htd33579_2
conti_htd33579
conti_htd33579_2
CONTI HTD 357 3M 9 Conti Synchrobelt timing belt - HTD33579
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 357
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 357 mm
  • Number of teeth: 119
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD33579
Length
357
Pitch
3 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
357 mm