conti_htd537515
conti_htd537515_2
conti_htd537515
conti_htd537515_2
CONTI HTD 375 5M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD537515
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 375
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 375 mm
  • Number of teeth: 75
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858893798
  • Supplier number: CONTI HTD537515
Length
375
Pitch
5 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
375 mm