conti_htd53759
conti_htd53759_2
conti_htd53759
conti_htd53759_2
CONTI HTD 375 5M 9 Conti Synchrobelt timing belt - HTD53759
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 375
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 375 mm
  • Number of teeth: 75
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858893781
  • Supplier number: CONTI HTD53759
Length
375
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
375 mm