conti_htd33909
conti_htd33909_2
conti_htd33909
conti_htd33909_2
CONTI HTD 390 3M 9 Conti Synchrobelt timing belt - HTD33909
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 390
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 390 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858898427
  • Supplier number: CONTI HTD33909
Pitch
3 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
390 mm