conti_htd144326170cxp
conti_htd144326170cxp_2
conti_htd144326170cxp
conti_htd144326170cxp_2
CONTI HTD 4326 14M 170 CXP Conti Synchroforce CXP timing belt - HTD144326170CXP
Product description:
  • Polyurethane heavy-duty timing belts for high power transmission at high speeds
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 4326
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 170 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFORCE CXP
  • Nominal length: 4326 mm
  • Number of teeth: 309
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817054546
  • Supplier number: CONTI HTD144326170CXP
Length
4326
Pitch
14 mm
Width
170 mm
Product line
CONTI SYNCHROFORCE CXP
Nominal length
4326 mm