conti_htd547515
conti_htd547515_2
conti_htd547515
conti_htd547515_2
CONTI HTD 475 5M 15 Conti Synchrobelt timing belt - HTD547515
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 475
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 15 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 475 mm
  • Number of teeth: 95
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858894474
  • Supplier number: CONTI HTD547515
Length
475
Pitch
5 mm
Width
15 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
475 mm