conti_htd34809
conti_htd34809_2
conti_htd34809
conti_htd34809_2
CONTI HTD 480 3M 9 Conti Synchrobelt timing belt - HTD34809
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 480
  • Pitch: 3 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 480 mm
  • Number of teeth: 160
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD34809
Length
480
Pitch
3 mm
Width
9 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
480 mm