conti_htd562025
conti_htd562025_2
conti_htd562025
conti_htd562025_2
CONTI HTD 620 5M 25 Conti Synchrobelt timing belt - HTD562025
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 620
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 620 mm
  • Number of teeth: 124
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4010858895303
  • Supplier number: CONTI HTD562025
Length
620
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
620 mm