conti_htd862485
conti_htd862485_2
conti_htd862485
conti_htd862485_2
CONTI HTD 624 8M 85 Conti Synchrobelt timing belt - HTD862485
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 624
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 624 mm
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD862485
Pitch
8 mm
Width
85 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
624 mm