conti_htd56359cxp
conti_htd56359cxp_2
conti_htd56359cxp
conti_htd56359cxp_2
CONTI HTD 635 5M 9 CXP Conti Synchroforce CXP timing belt - HTD56359CXP
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 635
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 9 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFORCE CXP
  • Nominal length: 635 mm
  • Number of teeth: 127
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI HTD56359CXP
Length
635
Pitch
5 mm
Width
9 mm
Nominal length
635 mm