conti_htd566525cxp
conti_htd566525cxp_2
conti_htd566525cxp
conti_htd566525cxp_2
CONTI HTD 665 5M 25 CXP Conti Synchroforce CXP timing belt - HTD566525CXP
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 665
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFORCE CXP
  • Nominal length: 665 mm
  • Number of teeth: 133
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817050869
  • Supplier number: CONTI HTD566525CXP
Length
665
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Nominal length
665 mm