conti_htd589025
conti_htd589025_2
conti_htd589025
conti_htd589025_2
CONTI HTD 890 5M 25 Conti Synchrobelt timing belt - HTD589025
Product description:
  • Timing belts for the lower and medium power range
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
  • Length: 890
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROBELT
  • Nominal length: 890 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817017510
  • Supplier number: CONTI HTD589025
Pitch
5 mm
Width
25 mm
Product line
CONTI SYNCHROBELT
Nominal length
890 mm