conti_spa2207cl
conti_spa2207cl_2
conti_spa2207cl
conti_spa2207cl_2
CONTI SPA2207CL powerspan v-belt 2207 x 13 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2207
  • Width: 13 mm
  • Reference length Ld: 2207 mm
  • Inside length: 2161 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817664721
  • Supplier number: CONTI SPA2207CL
Length
2207
Width
13 mm
Reference length ld
2207 mm
Inside length
2161 mm